قلم من

نیاز ساخت خانه یا مرکز پژوهش فن آوری اطلاعات در شهرستان خاش

۲۱ دی ۱۳۹۶

نیاز ساخت خانه یا مرکز پژوهش فن آوری اطلاعات /یادداشت

عبدالرئوف بیابانی – مجله فرهنگی و اجتماعی قلم من

بسمه تعالی

ایجاد بستر مناسب برای تشکیل و تدوین خانه ای با رویکرد پژوهش محوری در ابتدا به منظور افزایش بهره وری و شناخت پتانسیل های جوانان با استعداد شهرستان خاش بود

عبدالرئوف بیابانی
عبدالرئوف بیابانی

از طرفی کاهش آسیب های اجتماعی و مطالعه ضعف ها و کاستی های جامعه راهی برای جبران خسارتهای وارده به اندیشمندان است که به دلیل نداشتن حداقل های زندگی از حقوق شهروندی و ساخت خانه یا مرکز پژوهش فن آوری اطلاعات محروم شده‌ و از این شهر برای همیشه مهاجرت کرده اند !

چرا این مسئله واکاوی و مطالعه نشده است ؟

شاید جولانگاه افکاری شده است که در حالت عادی کاری از وسعشان برنیامده و افکار عملیاتی،منطقه ای و آبادانی آن را فضای تشریفاتی محصر کرده باشد !

لازمه یک شهر خوب داشتن زمینه ای برای پژوهش و نشر آثار علمی در همه علوم مهندسی ، پزشکی ، علوم انسانی ، صنعت ، کشاورزی می باشد !

اما مرکز دانشگاهی این شهر از کتابخانه مناسب ، ساختمان ، دفتر و کارگاه پژوهشی بی نصیبند چه برسد که در شهرمان یک مرکز فن آوری اطلاعات و خانه پژوهشی داشته باشیم ! این شهر کتابخانه ای در دسترس وقابل استفاده که در فضایی مناسب تعریف شده باشد را به خود ندیده ! اینکه روزمرگی را پیشه کنیم تا فقط امروزمان فردا شود وهیچ امیالی نداشته باشیم کافی نیست این شهر توانایی ارائه  پاسخ مناسب به افکار نسل جدید را ندارد چون بسترهای لازم مهیا نشده اند !

به جرات میتوان گفت با ساخت مراکز تحقیقاتی مردم این شهر  توان حل مساله های بزرگ را داشته و با ارائه راه حل های مناسب میتوانند آنها را در این مراکز تحقیق و ثبت کنند و یا متخصصان جهت بررسی و مطالعه ظرفیتهای شهرستان و استان مطالعه کنند و در علوم و حوزهای سیاسی تحلیلگرانی را به خود جذب و استفاده کند !

ما با آموزش و اصرار بر ایجاد فضای پژوهشی و مطالعاتی میتوانیم برای ایرانمان شهرمان موثر و کارمد باشیم .


تمام حقوق قالب و محتوای سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری غیر قانونی و بدون اجازه از سایت پیگرد قانونی دارد
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد